Özlem OSKAY COMER
Acmos Energy Therapist
Access Consciousness Facilitator
Living Foods Nutritionist
Nia White Belt Teacher

Kendime Yolculuğum 2002 yılında hamileliğim sırasında yaşadığım bir deneyimle birlikte başladı. Anladım ki hiçbir şey yüzeyde bize gözüktüğü gibi değil. O sıralarda bir arkadaşımla birlikte kurduğum tasarım ajansımın başındaydım, hızlı bir iş ve yaşam tempom vardı.
Oğlum bana farklı sorular sormaya ve o güne dek doğru bildiklerimi sorgula ama yol açan tecrübelerle geldi. Alternatif tıp yöntemleri ile onun sayesinde tanıştım. İşimi ortağıma devrettim ve kendime farklı bir rota çizdim.
Görünmeyenleri görmeye olan merakım önce yoluma yol arkadaşım Sintia Mazon’u çıkardı ve O, kendime giden yolu bulmama öncülük etti. Sonra delice bir öğrenme – aslında kalpte bildiklerimi hatırlama – süreci başladı. Enerji tıbbı ve tamamlayıcı tıp yöntemlerini çalışmaya başladım. Karşıma çıkan her workshop’a ve eğitime katıldım 2004-2008 yılları arasında Labirent, Transformal Nefes, Pranik Şifa, Rejuvination, Aile Sergisi, Outlook, Essence, Innovative Energy Medicine, Hastalıkların Psikolojk Sebepleri, Brennan Şifa Bilimi, Shamanic Healing, Tantra, Aile Sergisi, Kristallerle Şifa, Fitoterapi-Bitki Tıbbı, Kalpte Yaşama, Ezoterizm, Sufizm, Kutsal Geometri bunlardan sadece bazıları.

2008'de  Paris Academy of Quantum Medicine ACMOS Metod of Bioenergetics Eğitimi'ni tamamladım ve JOY ismini verdiğim mekanımda enerji dengeleme seansları vermeye başladım. JOY kısa zamanda yurt dışından misafir terapistleri ağırladığım ve farkındalıkla yaşamak isteyenlerin buluştuğu bir buluşma noktası haline geldi.

ABD bazlı Bilinçlilik Sistemi Access Consciousness ile 2009 yılında tanıştım. Bu sistemin Türkiye operasyonunu yürütmeye başladım, kitaplarını çevirdim. Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve İtalya'da Bilinçaltı Temizliği ve Bilinçle Yaşam Teknikleri, Eğitmenlik ve Danışmanlık yaklaşımları ile ilgili eğitimleri tamamladıktan sonra, eğitmen olarak Türkiye'de ve şimdiki eşim olan Beden ve Zihin Farkındalığı Eğitmeni Steve Comer ile dünyanın çeşitli yerlerinde workshoplar vermeye devam ettim.

2010 yılında Amerika'da NIA – Sensory Based Movement Practice (NIA-Duyusal Bazlı Hareket/Dans Sistemi) eğitimini bitirdim ve terapatik dans eğitmeni oldum. California Esalen Institute’da Five Rhythms workshoplarına katıldım.
Yine aynı zamanlarda Amerika’da bulunduğum dönemlerde Raw Food– Canlı Beslenme ile ilgilenmeye başladım. Canlı besinler, Gökkuşağı Beslenme Sistemi ve Süper Gıdalar Uzmanı David Wolfe ile Raw Nutrition Sertifikasyonunu, Kate Magic ile Raw Magic eğitimini tamamladım.
Mind and Body Institute bünyesinde Holistik beslenme, yiyeceklerin enerjisini koruma ile ilgili eğitimleri bitirdim. Daha sonra Hawaii’de ve Güney California’da organik çiftliklerde kendi gıdanı yetiştirmeyle ilgili çalışmalara katıldım. 2012 de Penny Livingston ile Permakültür Eğitimini tamamladım.

Bütün bu farklı yaklaşımları entegre ederek bütüncül bir yaklaşım geliştirdim.

2011 Eylül ayında sevgili Sintia ile birlikte ortak hayalimiz Niagara Wellness’ı hayata geçirdiğimizden beri Enerji Alanı Dengeleme, Bilinçaltı Temizliği ve Farkında Yaşam, İyileşmek ve Güzelleşmek için Yemek, Holistic Beslenme, İçimizdeki Dişi Enerjiyi Uyandırmak, Bilinçli Mutfak Yaratmak ile ilgili çalışmalarıma ve özel seanslarıma burada devam ediyorum.

Bu yolculuk sırasında yoluma çıkan, gelişimime katkıda bulunan, bana benimle ilgili farkındalıklar katan,  birlikte zaman ve mekanı paylaştığım tüm yol arkadaşlarıma, aileme, mentorlarıma, danışanlarıma teşekkür ediyorum. Sizlerle bu yolda yürümüş ve yürüyor olmak benim için bir ayrıcalıktır.”

Özlem Oskay Comer 40 yaşında ve bir çocuk annesidir. Eşi Steve ve 12 yaşındaki oğlu Ömer ile birlikte şu an için İstanbul Emirgan’da yaşamaktadir.